Czy pozycjonowanie stron jest legalne?


prawowseoWbrew pozorom to pytanie otrzymujemy stosunkowo często. Otóż, zgodnie z obowiązującym prawem w naszym kraju – pozycjonowanie strony internetowej w wyszukiwarce jest legalne.
Nie ma żadnego paragrafu w polskich przepisach, który wyraźnie odnosiłby się do tej usługi. Pozycjonowanie jako takie jest dozwolone.
Są takie techniki pozycjonowania, które mogą budzić wątpliwości na tle moralnym, a nawet mogą podchodzić pod “zakłócanie pracy systemu teleinformatycznego”, ale są to zjawiska marginalne i my ich nie stosujemy.
Odrębną kwestią jest depozycjonowanie, czyli działanie na szkodę konkretnego podmiotu/konkretnych stron internetowych. Jednak z uwagi na brak możliwości udowodnienia szkodliwości tych działań, jeszcze długo poczekamy na wyroki skazujące.


O Marek Płatek

Profesjonalnie w SEO od 2006 roku, współtwórca takich marek jak Invisio, Contexto. Aktywny konsultant SEO, AdWords, Analytics.

Pozostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>