Wyindeksowanie strony głównej


Windeksowanie strony głównej objawia się tym, że wyniki/pozycje witryny spadają z dnia na dzień, a na nowych (niższych) miejscach w Google znajdują się tylko podstrony witryny. Przyczyny mogą być różne:

  • błędna struktura witryny, w której niewłaściwie oznaczona i podlinkowana jest strona główna. Witryna musi mieć przejrzystą strukturę, w której link do strony głównej znajduje się na każdej podstronie witryny. Linkowanie do strony głównej pod różnymi adresami (/, /main.php, /index.php) jest niewłaściwe i bez ustawienia przekierowania 301 powoduje indeksowanie wielu kopii strony głównej.
  • chwilowe wyindeksowanie strony głównej przez nadmierne i sztuczne linkowanie strony głównej. Strony słabe, nowe, nadmiernie linkowane z zewnątrz mogą chwilowo zajmować odległe pozycje – zarówno bardzo niskie jak i chwilowo wysokie. Rzetelna praca nad jakością strony stan ten osłabia i z czasem eliminuje. Brak strony głównej w indeksie przez okres dłuższy niż tydzień może budzić niepokój.
  • Duplikowanie strony głównej spowodowane błędami webmastera. Google może mieć problem w ustaleniu głównej wersji strony głównej. Jeśli ma do wyboru kilka adresów, nie zawsze wybierze ten, o który nam chodzi.

O Marek Płatek

Profesjonalnie w SEO od 2006 roku, współtwórca takich marek jak Invisio, Contexto. Aktywny konsultant SEO, AdWords, Analytics.

Pozostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>